fbpx

Aké mám možnosti keď v cieľovej destinácii zúri požiar?

Okrem pomoci z cestovnej kancelárie a z Ministerstva zahraničných vecí SR je možné sa obrátiť na poisťovňu, v ktorej máte cestovné poistenie. Poistné plnenie záleží od toho aké riziká máte v cestovnom poistení kryté.

Pokazená dovolenka

V prípade, ak už ste na dovolenke a v mieste Vášho pobytu zúri požiar. Overte si, či Vaše cestovné poistenie kryje riziká ako prerušenie pobytu alebo poistenie nevyužitej cesty. Často tieto rizika bývajú ako súčasť poistenia storna. Viaceré poisťovne ako dôvod pre poistné plnenie uvádzajú smrť, vážnu chorobu alebo poškodenie majetku v mieste trvalého pobytu. Aby ste mali poistné plnenie aj v prípade požiaru je potrebné, aby ste mali krytie rizika živelných alebo prírodných katastrof v mieste pobytu. To však býva podmienené odporúčaním MZV SR necestovať do danej oblasti.

Nechcem vycestovať do oblasti zasiahnutej požiarom

Podmienkou poistného plnenia je mať poistenie storna, ktoré ako poistnú udalosť kryje aj živelnú udalosť a ak zároveň MZV SR neodporúča cestovať alebo odporúča zvážiť cestu do postihnutej oblasti. Pri tomto poistení nastáva nárok na plnenie ešte pred vycestovaním na dovolenku. Nárokom na poistné plnenie nie je strach vycestovať do oblastí, v ktorých v blízkosti je požiar a MZV SR nedalo odporúčanie necestovať do tejto oblasti. Poistné plnenie zo storna Vám dokáže bežne vrátiť 80% z ceny zaplatenej dovolenky.

Prišiel som o batožinu

Ak máte kvalitné cestovné poistenie jeho súčasťou by malo byť aj poistenie batožiny. Toto riziko bežne kryje poškodenie alebo zničenie batožiny živelnou udalosťou. Od poisťovne by ste tak dostali peniaze na novú batožinu max. do limitu uvedeného na poistnej zmluve. Pozor však na elektroniku, drahé veci a šperky, kde pri týchto veciach býva často obmedzenie krytie (pozri max. limit na vymenované veci v poistnej zmluve).

Na záver

Aj keď vám cestovné poistenie nenahradí pokazenú dovolenku, aspoň dokáže zmierniť finančné straty spôsobené nepredvídateľnou udalosťou ako je napr. požiar. Pred dovolenkou si tak vyberte kvalitné cestovné poistenia so správnym výberom poistených rizík.

Tomáš Kročian, produktový manažér Broker Consulting pre životné poistenie

*článok neprešiel štylistickou ani gramatickou korektúrou.

Zdieľajte:

Facebook
LinkedIn
Email
Buďte vždy v obraze

Nechajte si zasielať informáciu vždy, keď budeme mať pre vás niečo nové:

nechajte si zasielať novinky priamo do emailu

podľa výberu

Súvisiace články

Legislatívne zmeny v hypotékach od 01.01.2024.

NRSR schválila návrh Vlády Slovenskej republiky z 29.11.2023, jednalo sa o úpravu zákona v oblasti pomoci pri splácaní úveru na bývanie, ktorý pripravilo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR v spolupráci s ministerstvom financií. Tento návrh vstúpil do platnosti od 1. januára 2024.

Čítať »

Dovolenka v exotike či lyžovačka?

Viacerí ľudia si zvykli tráviť vianočné sviatky na horách či v exotike. Pre lyžiarov sú obľúbené destinácie Rakúsko, Taliansko, Poľsko ale i Slovensko. V poslednom období však niektorí preferujú teplé počasie, more a exotiku. Obľúbené sú destinácie Zanzibar, Omán, Spojené arabské emiráty. Nech je to už akokoľvek, či budete tráviť dovolenku aktívnym oddychom alebo ničnerobením, nezabudnite si na cestu pribaliť aj kvalitné cestovné poistenie.

Čítať »

Broker Point: obchodný priestor, ktorý je magnetom na zákazníkov

Súčasný finančný a realitný trh ponúka obrovský priestor pre inovácie. Naprieč procesmi ide o zjednodušovanie administrácie, bezpapierové uzatváranie zmlúv či rôzne online projekcie. Ruka v ruke s tým premieňa spoločnosť Broker Consulting svoje pobočky na Broker Pointy, ktoré sa tak stávajú dôležitým miestom na stretnutia s klientmi.

Čítať »

Broker pointy prichádzajú už aj na Slovensko

Broker Point je moderná pobočka, ktorá prepája finančné a realitné služby. Jej potenciálny nový majiteľ môže čerpať benefity nielen podnikateľského, ale aj zamestnaneckého prostredia. O výhodách týchto obchodných miest porozprával Július Rusňák, generálny riaditeľ spoločnosti Broker Consulting, a.s.

Čítať »

Inflácia a jej vplyv na cenu nehnuteľností

Inflácia, ako merateľný nárast úrovne všeobecných cien tovarov a služieb v ekonomike, má výrazný vplyv na rôzne aspekty života a hospodárstva. Jedným z nich je aj trh s nehnuteľnosťami. Ako inflačné tlaky môžu ovplyvniť tento dôležitý sektor?

Čítať »