fbpx

Broker pointy prichádzajú už aj na Slovensko

Ako vznikla myšlienka Broker Pointov?

Koncept Broker Pointov vznikol pred siedmimi rokmi v Českej republike a až do roku 2022 fungoval pod názvom OK Point. V Česku sme otvorili už viac ako päťdesiat týchto špičkových obchodných miest pre finančné, realitné a bankové služby. V minulom roku sme dokonca získali ocenenie „Franšízor roka 2022“, čo je ocenenie pre najlepší franšízový koncept v Čechách. Tieto výsledky, získané skúsenosti a silný záujem o otváranie ďalších Broker Pointov v Česku nás priviedli k rozhodnutiu rozšíriť koncept aj na Slovensko. Impulzom bolo aj strategické rozhodnutie o zmene názvu OK Point na Broker Point a s tým súvisiaci plán výrazne zvýšiť ich počet.

V čom je  koncept na Slovensku odlišný od toho v Česku?

V rámci Slovenska sme sa rozhodli, že Broker Pointy nebudú fungovať ako franšízy, ale ako samostatné obchodné miesta vlastnené jednotlivými majiteľmi Broker Pointov. Na rozdiel od OK Pointov v Česku nebudeme prevádzkovať vlastné bankomaty, vďaka čomu môžeme byť flexibilnejší pri dizajnovaní interiéru a znižujú sa tým aj vstupné náklady. Celé know-how, obchodný model a dizajn priestorov budú jednotné.

Aká je potrebná investícia a predpoklady na otvorenie vlastného Broker Pointu?

Priemerné náklady na otvorenie sú od 15 000 do 30 000 eur. Závisí to od lokality, veľkosti priestorov a prípadnej investície do rekonštrukcie. Ako firma sme pripravení poskytnúť päťdesiat percent  z nákladov  formou dlhodobej pôžičky. Základným predpokladom a faktorom úspechu je však osobnosť záujemcu, jeho skúsenosti, odhodlanie, ochota pracovať a spolupodnikať s nami. Od nás získava koncept, ktorý mu prinesie finančný, biznisový a osobnostný rast a úspech.

Kto sa môže stať majiteľom Broker Pointu?

Tento model je zaujímavý pre ľudí, ktorí pracujú ako finanční sprostredkovatelia a majú primárnu ambíciu poskytovať špičkové finančné a realitné služby na jednom mieste s malým tímom spolupracovníkov. Druhou skupinou sú ľudia pôsobiaci v realitách, prípadne majitelia realitných kancelárií, ktorí hľadajú lepšie uplatnenie a rozšírenie svojich služieb, keďže realitný trh neposkytuje takú kapacitu rastu ako v posledných rokoch. Ďalšou skupinou sú zamestnanci bánk a poisťovní, ktorí si uvedomujú stále znižujúci sa počet bankových a poisťovacích pobočiek, zároveň chcú však úspešne uplatniť svoje skúsenosti a kontakty. Poslednou skupinou sú zamestnanci korporácií alebo podnikatelia z iných sektorov, ktorí využijú svoje schopnosti v sektore financií a realít, ktorý má dlhodobý rastový biznis potenciál.

Viac informácií na www.brokerpointy.sk.

Uverejnené v časopise Forbes:

https://www.forbes.sk/broker-pointy-prichadzaju-uz-aj-na-slovensko/

Zdieľajte:

Facebook
LinkedIn
Email
Buďte vždy v obraze

Nechajte si zasielať informáciu vždy, keď budeme mať pre vás niečo nové:

nechajte si zasielať novinky priamo do emailu

podľa výberu

Súvisiace články

Reverzné hypotéky na Slovensku

Opak klasickej hypotéky! Spravidla vlastné bývanie už máte a reverznou hypotékou je možné získať financie v určitej výške hodnoty nehnuteľnosti bez nutnosti jej predaja s možnosťou dožitia. Reverzná hypotéka je finančný produkt, ktorý by mal zabezpečiť dôchodcom dôstojné dožitie prísunom financií, ktoré získajú „výmenou“ svojho bývania za financie slúžiace na zabezpečenie pokrytia nákladov na každodenný život.

Čítať »

DAŇOVÝ BONUS NA ZAPLATENÉ ÚROKY A JEHO UPLATNENIE V ROKU 2024

Daňový bonus na zaplatené úroky je druh daňového zvýhodnenia, ktorý sa od 01.01 2024 upravil. Výška daňového bonusu na zaplatené úroky za rok 2023 je suma vo výške 50 % zo zaplatených úrokov v príslušnom zdaňovacom období, najviac však do výšky 400 eur za rok, maximálne do 50 000 eur z výšky úveru.

Čítať »