fbpx

Broker pointy prichádzajú už aj na Slovensko

Ako vznikla myšlienka Broker Pointov?

Koncept Broker Pointov vznikol pred siedmimi rokmi v Českej republike a až do roku 2022 fungoval pod názvom OK Point. V Česku sme otvorili už viac ako päťdesiat týchto špičkových obchodných miest pre finančné, realitné a bankové služby. V minulom roku sme dokonca získali ocenenie „Franšízor roka 2022“, čo je ocenenie pre najlepší franšízový koncept v Čechách. Tieto výsledky, získané skúsenosti a silný záujem o otváranie ďalších Broker Pointov v Česku nás priviedli k rozhodnutiu rozšíriť koncept aj na Slovensko. Impulzom bolo aj strategické rozhodnutie o zmene názvu OK Point na Broker Point a s tým súvisiaci plán výrazne zvýšiť ich počet.

V čom je  koncept na Slovensku odlišný od toho v Česku?

V rámci Slovenska sme sa rozhodli, že Broker Pointy nebudú fungovať ako franšízy, ale ako samostatné obchodné miesta vlastnené jednotlivými majiteľmi Broker Pointov. Na rozdiel od OK Pointov v Česku nebudeme prevádzkovať vlastné bankomaty, vďaka čomu môžeme byť flexibilnejší pri dizajnovaní interiéru a znižujú sa tým aj vstupné náklady. Celé know-how, obchodný model a dizajn priestorov budú jednotné.

Aká je potrebná investícia a predpoklady na otvorenie vlastného Broker Pointu?

Priemerné náklady na otvorenie sú od 15 000 do 30 000 eur. Závisí to od lokality, veľkosti priestorov a prípadnej investície do rekonštrukcie. Ako firma sme pripravení poskytnúť päťdesiat percent  z nákladov  formou dlhodobej pôžičky. Základným predpokladom a faktorom úspechu je však osobnosť záujemcu, jeho skúsenosti, odhodlanie, ochota pracovať a spolupodnikať s nami. Od nás získava koncept, ktorý mu prinesie finančný, biznisový a osobnostný rast a úspech.

Kto sa môže stať majiteľom Broker Pointu?

Tento model je zaujímavý pre ľudí, ktorí pracujú ako finanční sprostredkovatelia a majú primárnu ambíciu poskytovať špičkové finančné a realitné služby na jednom mieste s malým tímom spolupracovníkov. Druhou skupinou sú ľudia pôsobiaci v realitách, prípadne majitelia realitných kancelárií, ktorí hľadajú lepšie uplatnenie a rozšírenie svojich služieb, keďže realitný trh neposkytuje takú kapacitu rastu ako v posledných rokoch. Ďalšou skupinou sú zamestnanci bánk a poisťovní, ktorí si uvedomujú stále znižujúci sa počet bankových a poisťovacích pobočiek, zároveň chcú však úspešne uplatniť svoje skúsenosti a kontakty. Poslednou skupinou sú zamestnanci korporácií alebo podnikatelia z iných sektorov, ktorí využijú svoje schopnosti v sektore financií a realít, ktorý má dlhodobý rastový biznis potenciál.

Viac informácií na www.brokerpointy.sk.

Uverejnené v časopise Forbes:

https://www.forbes.sk/broker-pointy-prichadzaju-uz-aj-na-slovensko/

Zdieľajte:

Facebook
LinkedIn
Email
Buďte vždy v obraze

Nechajte si zasielať informáciu vždy, keď budeme mať pre vás niečo nové:

nechajte si zasielať novinky priamo do emailu

podľa výberu

Súvisiace články

Legislatívne zmeny v hypotékach od 01.01.2024.

NRSR schválila návrh Vlády Slovenskej republiky z 29.11.2023, jednalo sa o úpravu zákona v oblasti pomoci pri splácaní úveru na bývanie, ktorý pripravilo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR v spolupráci s ministerstvom financií. Tento návrh vstúpil do platnosti od 1. januára 2024.

Čítať »

Dovolenka v exotike či lyžovačka?

Viacerí ľudia si zvykli tráviť vianočné sviatky na horách či v exotike. Pre lyžiarov sú obľúbené destinácie Rakúsko, Taliansko, Poľsko ale i Slovensko. V poslednom období však niektorí preferujú teplé počasie, more a exotiku. Obľúbené sú destinácie Zanzibar, Omán, Spojené arabské emiráty. Nech je to už akokoľvek, či budete tráviť dovolenku aktívnym oddychom alebo ničnerobením, nezabudnite si na cestu pribaliť aj kvalitné cestovné poistenie.

Čítať »

Broker Point: obchodný priestor, ktorý je magnetom na zákazníkov

Súčasný finančný a realitný trh ponúka obrovský priestor pre inovácie. Naprieč procesmi ide o zjednodušovanie administrácie, bezpapierové uzatváranie zmlúv či rôzne online projekcie. Ruka v ruke s tým premieňa spoločnosť Broker Consulting svoje pobočky na Broker Pointy, ktoré sa tak stávajú dôležitým miestom na stretnutia s klientmi.

Čítať »

Broker pointy prichádzajú už aj na Slovensko

Broker Point je moderná pobočka, ktorá prepája finančné a realitné služby. Jej potenciálny nový majiteľ môže čerpať benefity nielen podnikateľského, ale aj zamestnaneckého prostredia. O výhodách týchto obchodných miest porozprával Július Rusňák, generálny riaditeľ spoločnosti Broker Consulting, a.s.

Čítať »

Inflácia a jej vplyv na cenu nehnuteľností

Inflácia, ako merateľný nárast úrovne všeobecných cien tovarov a služieb v ekonomike, má výrazný vplyv na rôzne aspekty života a hospodárstva. Jedným z nich je aj trh s nehnuteľnosťami. Ako inflačné tlaky môžu ovplyvniť tento dôležitý sektor?

Čítať »